تست سریع کرونا (کووید-19) در منزل برند Diabase

( pk100478 )
 • گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا
 • آماده ارسال از انبار

79,000 تومان بدون مالیات.

7 قلم

توضیحات

با توجه به همه گیری ویروس کرونا در جهان، تشخیص به موقع این بیماری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. تست های تشخیصی کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی تخصصی (آزمایشگاه های مرجع) انجام می شود. از جمله های تست های تشخیصی کووید-19 میتوان: تست RT-PCR – سی تی اسکن ریه- تست سرولوژی(تشخیص آنتی بادی) و تست تشخیص سریع کووید-19(کرونا) نام برد. تست سریع کرونا تنها تست کرونا در منزل است که میتوانید به کمک آن ظرف 15 دقیقه با هزینه کم و حساسیت بالا ویروس کرونا را تشخیص دهید. در ادامه در باره ی این تست بیشتر توضیح می دهیم.

درباره ی تست سریع کرونا

در حال حاضر در موج پنجم کرونا در ایران به سر میبریم و علائم این بیماری بسیار مشابه بیماری سرماخوردگی است. تست سریع کرونا یا همان رپیدتست به ما کمک می کند تا با هزینه کم سریع تر ویروس کرونا را تشخیص دهیم. تست برند Diabase نوعی تست تشخیص سریع آنتی ژن covid-19 بر پایه ی روش کروماتوگرافی است. در این تست به کمک نمونه گرفته شده از بیمار مشکوک میتوان از نظر کیفی (نه کمی) آنتی ژن های نوکلئوکپسید SARS-COV-2 را شناسایی کرد. نمونه ای که در این تست استفاده میشود توسط سوآب از قسمت نازوفارنکس گرفته می شود. در تست سرولوژی به دنبال آنتی بادی هستیم ولی در تست های رپید به دنبال آنتی ژن ویروس می باشیم.

تست سریع کرونا از نازوفارنکس

چه زمانی می توانیم از تست کرونا برند Diabase استفاده کنیم؟

ویروس کرونا عامل یک بیماری عفونی حاد تنفسی می باشد. در حال حاضر، بیماران آلوده به این ویروس منبع اصلی عفونت و ادامه دهنده ی زنجیره ی انتقال می باشند. افراد مبتلا می توانند حتی زمانی که علائمی هم ندارند، ناقل ویروس کرونا باشند. دوره ی کمون این بیماری عمدتا 3تا7 روز است. در موارد زیر می توانید از تست تشخیصی سریع کرونا استفاده کنید:

 1. اگر با فرد مشکوکی در مدت اخیر در ارتباط بوده اید.
 2. اگر علائمی همچون تب، آبریزش بینی،خستگی، سردرد، گلودرد، احساس گرفتگی گوش، سرفه های مکرر افزایش یافته، بدن درد،اسهال و بی اشتهایی شدید دارید.
 3. اگر امکان دسترسی سریع به مراکز بیمارستانی برای انجام تست ندارید.
 4. اگر در چند روز گذشته با فرد آلوده ای در ارتباط بوده اید.

محتویات کیت Diabase (دیابیس)

1 عدد کاست تست: که هر کاست با مواد جذب کننده ی رطوبت (سیلیکاژل) و یک قطره چکان  در پوچ جداگانه قرار دارد.

1عدد لوله بافر استخراج: حاوی 0.3 میلی لیتر بافر استخراج

1عدد سوآب استریل داکرون نازوفارنکس: سوآب یکبار مصرف برای جمع آوری نمونه

1 برگ دستورالعمل انجام تست

روش انجام تست سریع دیابیس

 1. نمونه مورد نیاز تست سریع کرونا در منزل: نمونه هایی که در ابتدای بروز علائم گرفته می شوند، دارای بالاترین میزان تیتر ویروس هستند؛ اما نمونه ای که بعد از گذشت 5 روز از بروز علائم گرفته شود احتمال منفی کاذب را افزایش می دهد. منفی کاذب یعنی فرد به کووید19 مبتلاست ولی جواب تست منفی است. برای گرفتن نمونه سر را حدود 70 درجه به عقب متمایل کنید. سوآب را از طریق سوراخ بینی به موازات کام تا زمانی که متوقف شود ببرید این نشان دهنده ی تماس با نازوفارنکس است. در این زمان سوآب را به آرامی مالش داده و بچرخانید. سوآب را برای چند ثانیه در محل بگذارید تا ترشحات را جذب کند سپس به آرامی بدون تماس به دیواره های بینی خارج کنید. (سوآب باید به عمق برابر با فاصله سوراخ های بینی تا دهانه خارجی گوش برسد)
 2. قرار دادن سوآب آغشته به نمونه در لوله بافر استخراج: به مدت 1 دقیقه سوآب را حداقل 5بار در بافر بغلتانید (بهتر است لوله بافر را مایل نگه دارید) سپس سوآب را به کناره های لوله فشار دهید تا مایع از سوآب خارج شود. نمونه نهایی تست رپید آماده است.
 3. به کمک قطره چکان موجود در بسته بندی مقداری از نمونه نهایی را از لوله بافر خارج کنید.
 4. کاست را روی یک سطح صاف و تمیز قرار دهید و سه قطره از قطره چکان را به آرامی روی چاهک نمونه (S) بریزید. سپس تایم بگیرید.
 5. نتایج آزمایش بعد از 15 دقیقه تفسیر نمایید.

تست سریع کرونا در منزل با Diabase

تفسیر نتایج تست سریع کرونا برند Diabase

 • نتیجه مثیت: زمانی که روی کاست دو خط رنگی در قسمت C و T مشاهده کردید نماینگر مثبت بودن نتیجه تست می باشد. حرف C کاست به معنی کنترل می باشد و حرف T به معنی تست یا آزمایش است. نتیجه مثبت نشان دهنده ی وجود آنتی ژن ویروسی است و در تست سریع کرونا ارزش بالایی دارد و اگر همراه بروز علائم باشد حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • نتیجه منفی: یک خط رنگی در منطقه کنترل (C) ظاهر می شود و در قسمت T ظاهر نمی شود. نتیجه منفی کیت به معنی عدم مطلق عفونت کووید نیست و نباید بدون توجه به علائم بالینی، سابقه فرد مشکوک و سایر اطلاعات تشخیصی، نتیجه را منفی تلقی کنید. به طور مثال ممکن است نمونه را به اندازه کافی برنداشته باشید.
 • نامعتبر: هر آزمایشی باید یک کنترل صحت داشته باشد تا از صحت انجام آزمایش مطمئن شویم، خط C صحت انجام آزمایش را تایید می کند. اگر خط کنترل C رنگی نشود آزمون نامعتبر است. ممکن است حجم نمونه کم بوده باشد و یا رویه را به درستی انجام نداده باشید. البته ممکن است خط کنترل هم خراب باشد. بهتر است روش کار را مرور کنید و دوباره با کاست تست دیگر انجام دهید.

نکات مهم در نگه داری کیت و انجام تست کرونا در منزل:

 • دمای نگه داری کیت تشخیص آنتی ژن کووید19 بین 4 تا 30 درجه سانتی گراد است.
 • بعد از باز کردن روکش آلومینیمی آزمایش باید طی یک ساعت انجام شود.
 • کیت را نباید در جای گرم و مرطوب نگه دارید.
 • نمونه جمع آوری شده را بلافاصله آزمایش کنید.
 • به تاریخ انقضای کیت توجه کنید.
 • تفسیر آزمایش بعد از 30 دقیقه نامعتبر است.
 • حساسیت تست سریع کرونا برند Diabase درصد97 است.
 • کیت و سوآب یک بار مصرف می باشد و امکان استفاده مجدد وجود ندارد.

مشخصات تست سریع کرونا Diabase

 • ساخت ایران. تولید شرکت بازرگانی پارسیان گیتی ایرانیان.
 • دارای پروانه ساخت 43577719
 • دارای تاریخ انقضا تا 2023
 • دارای نشان استاندارد اروپا
 • دارو گواهینامه ایزو ISO13485