ای یو دی سیو سیف 380 (فلکستی )

مدل Flexi-T    +380

مقدار مس 380 میلی متر مربع 

طول بدنه 32 میلیمتر 

عرض ( بالها) 28 میلیمتر 

تماس : 04134481069

همراه : 09032227841

1,200,000 تومان بدون مالیات.

آی یو دی سیو سیف ( فلکستی )هلندی +380

IUD فلکستی  +380

IUD چیست و چرا از آن استفاده می شود؟

 IUD یک وسیله است که به همراه مس درون رحم قرار می گیرد و به عنوان کویل داخل رحمی شناخته می شود درواقع  IUD نوعی از دستگاه داخل رحمی است که حاوی مس است.

این وسیله برای کنترل زایمان و پیشگیری اورژانسی استفاده می شود. IUD یکی از موثر ترین روش های کنترل زایمان با یک ناکامی 0.7٪ در طول یک سال است. این دستگاه می تواند تا 5 تا 8 سال در رحم قرار بگیرد و برای تمام سنین فارغ از اینکه بچه داشته باشند یا نه قابل استفاده است و پس از برداشتن آن باروری سریعا بازمی گردد. بنظر می رسد وجود مس در آی یو دی نیز بر لقاح تخمک و اسپرم تاثیر می گذارد و باعث به تعویق افتادن آن می شود.

عوارض جانبی

عوارض جانبی IUD شامل دوره های شدید و دردناک قاعدگی یا بیرون آمدن دستگاه است و در افرادی که در معرض خطر ابتلا به عفونت های منتقله از راه جنسی هستند، کمتر توصیه می شود، زیرا ممکن است در طی سه هفته اول پس از قراردادن IUD خطر التهاب لگن را افزایش دهد.

کمردرد: بسیاری از زنان در طول فرایند تزریق IUD و بلافاصله پس از آن دچار گرفتگی عضلات و درد می شوند. مصرف NSAIDS قبل از این روش می تواند ناراحتی را کاهش دهد، همچنین استفاده از بی حسی موضعی و میوزوپروستول 6 تا 12 ساعت قبل از قرار دادن می تواند به کاهش دادن درد کمر کمک کند. بعضی از زنان ممکن است 1 تا 2 هفته بعد از قرار گرفتن در معرض اسهال باشند. IUD مس نیز می تواند در طول یک دوره زایمان، گرفتگی های عضلانی را افزایش دهد. این علامت برای برخی از زنان در 3 تا 6 ماه نشان داده شده است، اما ممکن است برای دیگران این گرفتگی عضلات پیش نیاید.

خونریزی نامنظم و لکه بینی:  در  3 تا 6 ماه اولیه پس از قرار دادن IUD می تواند دوره های نامنظم و لکه بینی بین دوره ها را ایجاد کند.

اگر یک زن با IUD  باردار شود توصیه می شود که IUD برداشته شود. سوراخ شدن رحم نیز ممکن است به ندرت در حین وارد کردن IUD اتفاق بیافتد. IUD یک نوع وسیله برای کنترل طولانی مدت بارداری است و عمدتا کار خود را با کشتن اسپرم انجام می دهد و درنتیجه عمل لقاح را مختل می کند.

تاریخچه ی IUD

IUD  از سال های 1970 در پزشکی استفاده شد و در فهرست دارویی های ضروری سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته است درواقع جزو داروهای موثر و ایمن مورد نیاز در یک سیستم بهداشتی محسوب می شود.

نوع و مقدار مس در مدل های مختلف IUD متفاوت است. مدل های T شکل با مساحت 380 مس کمترین میزان شکست را دارند. میزان شکست TCu 380A  در طول یک سال 0.8٪ درصد است و درمورد مدل هایی که مس کم تری دارند میزان شکست بیشتر اتفاق افتاده است.

بهترین زمان برای استفاده از IUD

قرار دادن  IUD باید توسط یک متخصص پزشکی واجد شرایط انجام شود. IUD در هر فاز چرخه قاعدگی می تواند وارد شود، اما زمان مطلوب درست بعد از دوره قاعدگی است، زمانی که گردن رحم نرمتر است و زن احتمالا باردار نیست.

IUD سیو سیف هلندی +380

امروزه در مراكز بهداشتي از سیوسیف 380 استفاده می شود که آی یودی مسی است و قدرت آن بالاست ولی از عوارض آن خون ریزی و افزایش یافتن خون ریزی قاعدگی و درد لگنی و ديسمنوره است.شما می توانید از IUD 380 به مدت ده سال استفاده کنید. این مدل از آی یو دی دارای ساقه کوتاه تر و بازوهای افقی باریک است. عرض این آی یو دی  24 میلی متر ، طول آی یو دی   30 میلی متر، عرض لوله آن  3.7 میلیمتر و میزان مساحت محتوای مس آن  380 میلیمتر مربع است.